خانه » دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه 2021

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه 2021

  • از
5
(2605)

همه ساله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه و کشورهای دیگر اعلام می شود. امسال هم لیست دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه برای سال 2021 اعلام شد و تفاوت ویژه این لیست با سالهای گذشته این بود که تعداد دانشگاه های مورد تایید در روسیه برای تحصیل پزشکی دندانپزشکی و داروسازی افزایش چشمگیری داشت . در این قسمت به بررسی کامل تمام دانشگاه های مورد تایید ، شهریه دانشگاه های مورد تایید و مراحل ثبت نام پادفک و کورس اصلی هر دانشگاه می پردازیم.

دانشگاه لومونسف مسکو ( ملی مسکو) مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه دولتی مسکو که به دانشگاه لومونسف معروف است معتبر ترین دانشگاه روسیه در دنیاست. در آخرین رتبه بندی جهانی qs این دانشگاه در رتبه جهانی ۷۵ قرار دارد. در دانشگاه لومونسف مسکو امکان تحصیل در رشته پزشکی و داروسازی به زبان روسی وجود دارد. شهریه پزشکی دانشگاه لومونسف در سال ۵۱۱ هزار روبل ( حدود ۱۸۵ میلیون تومان ) و داروسازی لومونسف ۴۵۵ هزار روبل (حدود ۱۶۵ میلیون تومان ) است.

آزمون ورودی دانشگاه لومونسف

آزمون ورودی دانشگاه لومونسف شامل دروس شیمی و زبان روسی می باشد. حداقل نمره قبولی در این لومونسف نمره ۵۰ از ۱۰۰ می باشد. 

دانشگاه رودن مسکو – مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه دوستی ملل مسکو که به دانشگاه رودن مسکو معروف است با رتبه جهانی ۳۲۰ یکی دیگر از دانشگاه های معتبر روسیه در جهان است که امسال مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران نیز قرار گرفت. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی و همچنین تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی وجود دارد. 

شهریه دانشگاه رودن مسکو

شهریه دانشگاه رودن به یورو اعلام می شود. شهریه یک سال تحصیل در دانشگاه رودن به شرح زیر می باشد: 

  • شهریه پزشکی دانشگاه رودن به زبان روسی – ۷۹۰۰
  • شهریه پزشکی دانشگاه رودن به زبان انگلیسی – ۸۸۰۰
  • شهریه دندانپزشکی دانشگاه رودن به زبان روسی – ۷۹۰۰
  • شهریه دندانپزشکی دانشگاه رودن به زبان انگلیسی – ۸۸۰۰
  • شهریه داروسازی دانشگاه رودن به زبان روسی – ۴۶۰۰ 

آزمون ورودی دانشگاه رودن مسکو

در دانشگاه رودن به علت ظرفیت بالا برای پذیرش دانشجویان خارجی در بعضی سالها اصلا آزمون ورودی برگزار نمی شود. اما در سالهایی که به دلایلی آزمون برگزار می شود امتحان ورودی شامل دروس شیمی و زبان می باشد. 

دانشگاه پیراگف مسکو – مورد تایید وزارت بهداشت ایران ۲۰۲۱

دانشگاه پیراگف به عنوان یکی از سه دانشگاه پزشکی در شهر مسکو در سال تحصیلی ۲۰۲۱ مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی وجود دارد. 

شهریه دانشگاه پیراگف مسکو

💰 شهریه پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پیراگف مسکو ۴۴۰ هزار روبل معدل ۱۶۰ میلیون تومان در سال است

  • شهریه پزشکی پیراگف به زبان روسی ۴۴۰ هزار روبل
  • شهریه پزشکی پیراگف به انگلیسی ۴۴۰ هزار روبل
  • شهریه دندانپزشکی پیراگف ۴۴۰ هزار روبل
  • شهریه داروسازی دانشگاه پیراگف ۳۴۰ هزار روبل 

آزمون ورودی دانشگاه پیراگف

آزمون ورود به کورس اصلی دانشگاه پیراگف شامل دروس زیست شناسی و شیمی می شود. نمره قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه ۶۰ از ۱۰۰ است.

دانشگاه ملی سن پترزبورگ – مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه ملی سن پترزبورگ (البته نام درست تر آن دانشگاه دولتی سن پترزبورگ است ) در سال ۲۰۲۱ مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. دانشگاه ملی سن پترزبورگ قدیمی ترین دانشگاه روسیه است. از نظر رتبه جهانی در رتبه ۲۳۰ قرار دارد. در این دانشگاه امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی وجود دارد. 

شهریه دانشگاه ملی سن پترزبورگ

شهریه پزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ حدود ۳۲۸ هزار روبل یعنی حدودا ۱۲۰ میلیون تومان در سال است.

شهریه دندانپزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ نیز ۳۲۸ هزار روبل است.  

آزمون ورودی دانشگاه ملی سن پترزبورگ

ازمون ورودی دانشگاه ملی سن پترزبورگ پزشکی و دندانپزشکی فقط شامل درس زیست شناسی می باشد. 

البته این نکته را در نظر بگیرید که برای دادن ازمون و وارد شدن به رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ داشتن مدرک بین المللی زبان روسی ТРКИ سطح B1 الزامی است

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ – مورد تایید وزارت بهداشت ایران ۲۰۲۱

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ به عنوان اولین دانشگاه پزشکی سن پطرزبورگ جز دانشگاه هایی است که تقریبا همه ساله در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران قرار داشته است. رشته پزشکی دانشگاه پاولوف به زبان روسی و انگلیسی است. اما در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولوف فقط می توان به زبان روسی تحصیل کرد

شهریه دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

💰 شهریه پزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ ۲۹۰ هزار روبل (حدود ۱۰۵ میلیون تومان ) در سال است. شهریه دندانپزشکی دانشگاه پاولوف ۳۴۰ هزار روبل و شهریه پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پاولوف هم ۳۷۰ هزار روبل در سال است. امکان پرداخت شهریه در دو قسط وجود دارد.

آزمون ورودی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

آزمون ورود به کورس اصلی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ شامل زیست شناسی و شیمی است و نمره قبولی در این دانشگاه ۴۵ از ۱۰۰ است. ازمون پزشکی انگلیسی دانشگاه پاولوف به زبان انگلیسی برگزار می شود.

دانشگاه فدرال کازان – مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه فدرال کازان با رتبه جهانی ۳۷۰ یکی از بهترین دانشگاه های روسیه است. این دانشگاه در شهر کازان (قازان) قرار دارد. در سال ۲۰۲۱ این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران قرار گرفت. در دانشگاه فدرال کازان امکان تحصیل به زبان روسی و انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد. همچنین متقاضیان به تحصیل در رشته داروسازی می توانند در این دانشگاه به زبان روسی تحصیل نمایند.

شهریه دانشگاه فدرال کازان

شهریه دانشگاه فدرال کازان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی تفاوت فاحشی دارند. 

شهریه پزشکی فدرال کازان به روسی – ۲۳۷ هزار روبل معادل ۸۵ میلیون تومان

شهریه دندانپزشکی فدرال کازان به روسی ۲۳۷ هزار روبل

شهریه پزشکی فدرال کازان به انلگیسی ۳۸۰ هزار روبل

شهریه دندانپزشکی فدرال کازان به انگلیسی ۳۹۰ هزار روبل

شهریه داروسازی فدرال کازان به روسی ۲۲۵ هزار روبل

آزمون ورودی دانشگاه فدرال کازان

ازمون ورودی دانشگاه فدرال کازان شامل دروس زیست شناسی و شیمی می شود که برای متقاضیان به تحصیل به زبان روسی به همین زبان آزمون برگزار می شود و برای تحصیل به انگلیسی نیز به زبان انلگیسی ازمون برگزار می شود.

دانشگاه نووسیبیرسک – مورد تایید وزارت بهداشت ایران ۲۰۲۱

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک که معمولا از آن به اختصار به عنوان دانشگاه نووسیبیرسک یاد می شود یکی دیگر از دانشگاه های مورد تایید ایران است که در رتبه بندی جهانی با رتبه ۲۳۰ یکی از دانشگاه های معتبر و شناخته شده است. در دانشگاه نووسیبیرسک امکان تحصیل در رشته پزشکی وجود دارد.

شهریه دانشگاه نووسیبیرسک

💰 شهریه پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک ۶۵۰۰ دلار در سال است. 

نکته جالب در مورد این دانشگاه این است که شاید بتوان گفت که تنها دانشگاهی است که در بعضی سالها محدودیت سنی و معدل در آن اعمال می شود. اولیت با دانشجویان است که سن آنها زیر ۲۶ سال و معدل آنها بالای ۱۶ است.

آزمون ورودی دانشگاه نووسیبیرسک 

آزمون ورود به کورس اصلی دانشگاه نووسیبرسک شامل دروس زیست شناسی – شیمی و زبان است. شما می توانید در آزمون ورودی دانشگاه به زبان روسی و یا انلگیسی شرکت نمایید.

دانشگاه تومسک – مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه دولتی تومسک که به دانشگاه تومسک معروف است یکی دیگر از دانشگاه هایی است در سال تحصیلی ۲۰۲۱ مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. اما نکته قابل توجه این است که در این دانشگاه اصلا رشته پزشکی و دندانپزشکی تدریس نمی شود. 

 

سوالات متداول در باره دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه

1️⃣ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه کدام اند ❓

طبق آخرین تغییر در سال ۲۰۲۱ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت به شرح زیر است:

✅ دانشگاه لومونسف مسکو (پزشکی و داروسازی) – دانشگاه رودن (پزشکی داروسازی و دندانپزشکی )- دانشگاه سماشکو (دندانپزشکی) – دانشگاه پیراگف (پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی) – دانشگاه ملی سن پترزبورگ (پزشکی و دندانپزشکی )- دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ (پزشکی و دندانپزشکی ) – دانشگاه نووسیبیرسک (پزشکی) – دانشگاه کازان (پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی)

2️⃣ شهریه دانشگاه های روسیه به تومان چقدر است ❓

✅ شهریه دانشگاه های روسیه در هر دانشگاه و در هر رشته تحصیلی متفاوت است. نرخ شهریه معمولا به روبل محاسبه می شود . به طور میانگین شهریه پزشکی در دانشگاه های مورد تایید ایران بین ۳ تا ۶ هزار دلار در سال است. دقت داشته باشید که شهریه به سال اعلام می شود ( نه به ترم)

3️⃣ ایا تحصیل پزشکی به زبان انلگلیسی در روسیه مورد تایید ایران است  ❓

✅ طبق آخرین بخشنامه وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه وجود دارد. البته مشروط به این که دانشجو ابتدا زبان روسی اموزش ببیند و مدرک بین المللی زبان روسی a2 دریافت نماید.

4️⃣ ارزانترین شهر برای زندگی در روسیه کدام است ❓

✅ همانطور که در همه جای دنیا مرسوم است گرانترین شهر معمولا پایتخت هر کشور است که روسیه نیز از این قضیه مستثنی نیست. هزینه زندگی در شهرهای کوچک بسیار متفاوت از هزینه زندگی در مسکو است. بارز ترین اختلاف قیمت در هزینه ها مربوط به مسکن است که در مسکو تا چندین برابر ارزانتر از شهرهای کوچک است.

نظر شما در مورد این مطلب

اولین ستاره از سمت راست کمترین امتیاز و اخرین ستاره بالاترین امتیاز

میانگین امتیاز 5 / 5. 2605

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.