خانه » دوره پادفک روسیه 2021 به تومان

دوره پادفک روسیه 2021 به تومان

  • از
5
(3020)

پادفک در واقع مخفف کلمه پادگاتاویتلنی فاکولتت подготовительный факультет است و به معنی دوره آمادگی است. در دوره پادفک به دانشجو از صفر زبان روسی آموزش داده می شود. البته باید توجه داشته باشید که پادفک با دوره زبان متفاوت است. در دوره پادفک علاوه بر زبان روسی چند درس مربوط به رشته تحصیلی نیز اموزش داده می شد. در واقع پادفک شبیه به دوره پیش دانشگاهی است و در این دوره دانشجو آمادگی اولیه برای ورود به دانشگاه را پیدا می کند. طول دوره استاندارد پادفک در روسیه ۹ ماه است. البته دوره های فشرده ۶ ماهه و دوره های ۱۸ ماهه نیز وجود دارد. در این صفحه اطلاعات کامل دوره پادفک روسیه 2021 در اختیار شما قرار گرفته است.

پادفک پزشکی روسیه 2021

همانطور که اشاره شد دوره پادفک روسیه دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های روسیه است. این دوره برای رشته های مختلف متفاوت است. یکی از پادفک های که بیشترین متقاضی را دارد پادفک پزشکی روسیه است. پادفک پزشکی روسیه برای رشته های حوزه پزشکی (پزشکی – دندانپزشکیداروسازی و … ) مشترک است و در واقع دانشجو بعد از گذراندن این دوره پادفک می تواند هر یک از رشته های حوزه پزشکی را انتخاب کند. 

دوره پادفک پزشکی روسیه

در پادفک پزشکی علاوه بر زبان روسی که بین تمام رشته های پادفک مشترک است دروز زیست شناسی – شیمی هم ارائه می شود. البته در بعضی دانشگاه ها علاوه بر دورس اجباری چند درس تکمیلی هم تدریس می شود. به طور مثال در پادفک پاولوف سن پترزبورگ علاوه بر دروس ذکر شده درس فیزیک هم ارئه می شود.

جهت کسب  اطلاعت تکمیلی از قیمت شهریه پادفک روسیه و نحوه ثبت نام پاتفک می توانید به صورت کاملا رایگان تماس بگیرید. همکاران ما آماده ارائه اطاعات دقیق و به روز به شما عزیزان هستند.

شهریه پادفک پزشکی روسیه 2021 به تومان

شهریه پادفک پزشکی روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. در جدل زیر پادفک پزشکی چند دانشگاه که بیشترین متقاضی را دارند آورده شده است.

هزینه پادفک پزشکی روسیه 2021

دانشگاهقیمت به روبلقیمت به تومان
پادفک لومونسف۶ هزار دلار۱۵۶ میلیون
پادفک رودن
پادفک پیراگف۲۷۰۰۰۰۹۷ میلیون
پادفک سماشکو۲۵۰۰۰۰۹۰ میلیون
پادفک ملی سن پترزبورگ۲۷۰۰۰۰۹۷ میلیون
پادفک پاولوف سن پترزبورگ۱۵۰۰۰۰۵۴ میلیون
پادفک کازان۱۵۰۰۰۰۵۴ میلیون
پادفک نووسیبیرسک ۴۵۰۰ دلار۱۱۷ میلیون
پادفک تومسک ۱۶۶۰۰۰۶۰ میلیون
قیمت با توجه به نرخ هر روبل ۳۶۰ تومان

ثبت نام پادفک پزشکی مورد تایید ایران

ثبت نام پادفک پزشکی روسیه معمولا از ماه می میلادی یعنی خرداد ماه شروع می شود و در اکثر دانشگاه ها تا ماه جولای یعنی مرداد ماه و شهریور ادامه داررد. البته زمان دقیق شروع ثبت نام پادفک هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است. به طور مثال پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول ظرفیت ۶۰ نفر است که ثبت نام پادفک از ۱۵ ماه می تا ۲۰ ماه جون میلادی است. و در مرحله دوم نیز ظرفیت ۶۰ نفر از ۲۰ جون تا ۲۴ جولای ثبت نام انجام می شود.

ثبت نام پادفک پزشکی در دانشگاه های تایید و غیر تایید روسیه

توجه به این نکته ضروری است که دوره پادفک الزاما نباید در دانشگاه مورد تایید ایران گذرانده شود. شما می توانید دوره پادفک را در هر دانشگاهی در روسیه بگذرانید و بعد از دوره پادفک در آزمون ورودی دانشگاه های مختلف شرکت کنید. چند دانشگاه هستند که مورد تایید ایران نیستند اما به علت ظرفیت بالا مورد توجه بسیار از دانشجویان ایرانی متقاضی به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه قرار دارد و همه ساله تعداد زیادی دانشجو دوره پادفک پزشکی خود را در این دانشگاه ها می گذرانند. دو نمونه از این دانشگاه ها: 

ثبت نام پادفک دانشگاه سچنوا مسکو 

دانشگاه سچنوا مسکو در سالهای پیش مورد تایید وزارت بهداشت ایران بود اما در سال ۲۰۲۱ از تایید خارج شد اما کماکان دانشجویان زیادی دوره پادفک خود را در این دانشگاه می گذرانند. شهریه پادفک سچنوا مسکو حدود ۹۰ میلیون تومان است. 

ثبتنام پادفک دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ 

یکی دیگر از دانشگاه هایی که مورد تایید ایران نیست اما متقاضیان زیادی همه ساله دوره پادفک خود را در این دانشگاه می گذارنند دانشگاه رانخیگس سن پترزبورگ (دانشگاه رانهیگس سن پترزبورگ ) است. از امتیازات این دانشگاه می توان به قیمت مناسب و بازه پذیرش مدارک آن اشاره کرد. شهریه دوره پادفک دانشگاه رانهیگس سن پترزبورگ ۵۵ میلیون تومان است که می تواند در چند قسط پرداخت کرد. 

پادفک یا مدرک d2 زبان روسی

طبق آخرین تغییرات در شرایط ارزشیابی مدارک دانشجویان خارج از کشور توسط وزارت بهداشت ایران داشتن مدرک آدو a2 برای دانشجویانی رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی الزامی است. این مدرک جدا از مدرک پادفک است. ا لبته سطح ازمون این مدرک پایین تر و راحت تر از دوره پادفک است. مدرک a2 زبان روسی در خود روسیه توسط چند مرکز و دانشگاه برگزار می شود. در حال حاظر امکان ثبت نام و ازمون غیر حضوری نیز وجود دارد. 

نمونه مدرک A2 زبان روسی 

پادفک روسیه 2021 - مدرک A2 زبان روسی برای ورود به دانشگاه های پزشکی روسیه
مدرک A2 زبان روسی

ارزانترین پادفک پزشکی روسیه 

هزینه ثبت نام پادفک پزشکی روسیه در دانشگاه های مختلف در بالا ذکر شده است. در بین دانشگاه هایی که پادفک پزشکی برگزار می کنند و کیفت نسبی مناسبی دارند از نظر قیمت مناسب هستند می توان به دانشگاه های زیر اشاره نمود:

  • ✅ پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ
  • ✅ پادفک دانشگاه فدرال کازان 
  • ✅ پادفک رانهیگس سن پترزبورگ 
  • ✅ پادفک دانشگاه تومسک 

البته به این نکته توجه داشته باشید که دوره پادفک با دوره های زبان روسی متفاوت است. گاها در بعضی مطالب دیده می شود که ثبت نام پادفک با هزینه های خیلی پایین تبلیغ می شود. در اکثر موارد منظور دوره زبان روسی است نه دوره پادفک. 

ثبت نام پادفک غیر پزشکی 

همانطور که در بالا اشاره شد دوره پادفک برای هر رشته با رشته دیگر متفاوت است. در بالا در مورد دوره های پادفک پزشکی روسیه صحبت شد. برای رشته های غیر پزشکی هم در حوزه دوره پادفک مخصوص به خود آن رشته برگزار می شود. به طور مثال برای کسانی که تصمیم به تحصیل در رشته های فنی مهندسی را دارند در دوره پادفک علاوه بر آموزش زبان روسی ، دروس ریاضی و فیزیک تدریس می شود. 

هزینه پادفک در رشته های فنی مهندسی به طور متوسط حدود ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰هزار دلار می باشد. 


تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه

برای تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه اجباری به گذراندن دوره پادفک زبان روسی نیست. در اکثر مدارک حتی الزامی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز وجو ندارد. به همین اندازه که شما در مصاحبه بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید و یا مدرکی مبنی بر این که شما در دوران تحصیل زبان انگلیسی خوانده اید کافی است. 

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

برای دانشجویان متقاضی به تحصیل پزشکی در روسیه شرایط کمی متفاوت است. حتی اگر شما تصمیم به تحصیل به پزشکی در دانشگاه های مورد تایید ایران را دارید باید مدرک A2 زبان روسی را گذرانده باشید. در واقع برای دانشجویان پزشکی دانستن زبان روسی الزامی است. دلیل این امر این است که دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی از سال سوم دانشگاه در بیمارستان کار عملی دارند و برای ارتباط برقرار کردن با بیمار در کشور روسیه دانستن زبان روسی الزامی است.

سوالات متداول در باره دوره پادفک روسیه 2021 

1️⃣ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه کدام اند ❓

طبق آخرین تغییر در سال ۲۰۲۱ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت به شرح زیر است:

✅ دانشگاه لومونسف مسکو (پزشکی و داروسازی) – دانشگاه رودن (پزشکی داروسازی و دندانپزشکی )- دانشگاه سماشکو (دندانپزشکی) – دانشگاه پیراگف (پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی) – دانشگاه ملی سن پترزبورگ (پزشکی و دندانپزشکی )- دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ (پزشکی و دندانپزشکی ) – دانشگاه نووسیبیرسک (پزشکی) – دانشگاه کازان (پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی)

2️⃣ شهریه پادفک پزشکی روسیه چقدر است ❓

✅ پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ حدود ۵۰ میلیون تومان 

✅ پادفک دانشگاه لومونسف مسکو ۶ هزار دلار 

✅ پادفک دانشگاه فدرال کازان حدود ۵۰ میلیون تومان 

✅ پادفک دانشگاه سماشکو مسکو حدود ۹۰ میلیون تومان 

3️⃣ آیا امکان تحصیل پادفک در دانشگاه های غیر تایید وجود دارد ❓

✅ بله تحصیل دوره پادفک در دانشگاه مورد تایید ایران الزامی نیست. شما می توانید دوره پادفک را در هر یک از دانشگاه های روسیه گذرانده و بعد از آن برای تحصیل کورس اصلی در دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه اقدام نمایید. 

4️⃣ ایا امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه وجود دارد ❓

✅بله مطابق با آخرین بخشنامه وزارت بهداشت ایران برای سال ۲۰۲۱ میلادی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد البته به دو شرط: اول دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد. دوما شما قبل از ورود به کورس اصلی دوره پادفک را گذرانده باشید و مدرک a2 زبان روسی دریافت کرده باشید.

نظر شما در مورد این مطلب

اولین ستاره از سمت راست کمترین امتیاز و اخرین ستاره بالاترین امتیاز

میانگین امتیاز 5 / 5. 3020

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.