خانه » شرایط تحصیل در فرانسه – نحوه گرفتن پذیرش

شرایط تحصیل در فرانسه – نحوه گرفتن پذیرش

  • از
4.3
(3)

فرانسه که از دیرباز مقصد بسیاری از دانشجویان جهان برای ادامه تحصیل بوده و  است. سیستم اموزشی عالی و کیفیت زندگی بالا در فرانسه ، باعث شده که خیلی از افراد برای ادامه ی تحصیلات خود، به فرانسه فکر کنند و در فرانسه ادامه ی تحصیلات خود را انجام دهند. در این مقاله به طور کامل شرایط تحصیل در فرانسه را با هم بررسی می کنیم

تحصیل در فرانسه

چرا فرانسه را انتخاب میکنند؟

دلایل خیلی زیادی وجود دارد که دانشجویان ، فرانسه را به عنوان مقصد نهایی تحصیل خود انتخاب میکنند.

چونکه شما اگر زبان فرانسوی هم ندانید ، میتوانید با ثبت نام در دوره های زبانی که زیر نظر وزارت علوم فرانسه فعالیت میکند ، اقامت تحصیلی بگیرید و از تمامی مزایای دانشجویی فرانسه بهره مند شوید . یکی از خوبی های ثبت نام در دوره های زبان این است که شما هر زمان از سال که اراده کنید میتوانید وارد فرانسه به عنوان دانشجو بشوید و فقط ماه سپتامبر و یا ژانویه نیست. اما باید ذکر کنم که هر دوره ی زبانی را شامل نمی شود و فقط دوره های زبانی که زیر نظر وزارت علوم فرانسه فعالیت میکند رو شامل می شود

جهت دریافت مشاوره رایگان تحصیل در فرانسه با ما تماس بگیرید 

Call us

مزایای تحصیل در فرانسه چیست؟

در فرانسه تحصیل به زبان فرانسه رایگان است. یعنی اگر شما در فرانسه در رشته ای درس میخوانید که در دانشگاه های دولتی به زبان فرانسه تدریس میشود ، شهریه ای پرداخت نمیکنید.

یکی از موارد جذاب دیگری که در فرانسه برای دانشجویان خارجی وجود دارد این است که شما در حین تحصیلتون اجازه ی کار دارید. دانشجو میتواند هفته ای بیست ساعت در فرانسه کار کند و حداقل حقوق دانشجویی در فرانسه ساعتی ۱۰ یورو میباشد.

دانشجو میتواند از بیمه ی خدمات درمانی فرانسه به صورت رایگان بهره مند شود. دولت فرانسه ۷۰ الی ۱۰۰ درصد هزینه های درمان دانشجو رو میپردازد. بیمه ی خدمات درمانی برای دانشجوها کاملا رایگان است.

تخفیف ها و امتیازات شهرداری در شهر های مختلف برای دانشجویان فراهم است. در بعضی از شهرها هر هفته به دانشجویان سبدکالای رایگان میدهند  . کارتهای حمل و نقل شهری بعضا تا ۹۰ درصد برای دانشجویان تخفیف قایل میشوند.

دانشجو میتواند بعد از تحصیل خود در فرانسه اقامت دایم بگیرد و حتی بعد از اقامت دایم به تابعیت کشور فرانسه برسد.

وقتی شما در رشته ای تحصیل میکنید، بعد از اتمام دوره ی فوق لیسانس و یا دکترا دولت فرانسه به شما این اجازه را میدهد که کار مربوط به رشته ی خود را در فرانسه پیدا کنید و بعد از اینکه کار خودتان را پیدا کردید، میتوانید اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهید.

شما بعد  از دوسال کارکردن تمام وقت در رشته ی مخصوص خودتان و پرداخت مالیات،‌حق این را دارید تا تقاضای تابعیت و پاسپورت فرانسوی کنید.

یکی از مزایای تحصیل در فرانسه این است که شما میتوانید همسر و یا فرزند خود را به همراه خود وارد فرانسه کنید. اما متوجه باشید که همراه شما از هیچ یک از مزایای بالا بهره مند نمیباشد و اجازه ی کار هم ندارد. اما راههایی هست که بعد از ورودشان به فرانسه ، اجازه ی کار را دریافت کنند.

 فرانسه جایی است که میتوانید پیشرفت کنید و اگر به دنبال جایی هستید که بتوانید رویاهای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید، شاید فرانسه یکی از ان جاها باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان تحصیل در فرانسه با ما تماس بگیرید 

Call us

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان تحصیل در فرانسه می توانید با مشاورین ما در ایران و فرانسه تماس بگیرید

شماره تماس در ایران

09046438800

شماره تماس در فرانسه 

0033749943399

آدرس دفتر فرانسه در شهر استراسبورگ 6 rue du Nideck

تحصیل و زندگی در فرانسه

نظر شما در مورد این مطلب

اولین ستاره از سمت راست کمترین امتیاز و اخرین ستاره بالاترین امتیاز

میانگین امتیاز 4.3 / 5. 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *