خانه » تحصیل در دانشگاه پیراگوف مسکو 2024

تحصیل در دانشگاه پیراگوف مسکو 2024

 • از
5
(2907)

دانشگاه پیراگف مسکو 2021 یکی از دانشگاه های معتبر در حوزه پزشکی در شهر مسکو است که در سال 2021 میلادی مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. در دانشگاه پیراگف روسیه امکان تحصیل در رشته های پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی وجود دارد. قیمت مناسب تحصیل در دانشگاه پیراگف نسبت به دیگر دانشگاه های مسکو باعث شده است که این دانشگاه در بین متقاضیان به تحصیل در مسکو در جایگاه مناسبی قرار گیرد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه پیراگوف مسکو 2024

یکی از تغییرات مهم در لیست دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت در سال ۲۰۲۱ این است که دانشگاه پیراگف مسکو 2021 مورد تایید است. در دانشگاه پیراگف روسیه امکان تحصیل در رشته پزشکی وجود دارد. طول دوره پزشکی در این دانشگاه ۶ سال می باشد. 

تحصیل پزشکی به انگلیسی در دانشگاه پیراگوا مسکو

در دانشگاه پیراگوف علاوه بر تحصیل پزشکی به زبان روسی امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. طول دوره پزشکی به زبان انگلیسی در این دانشگاه نیز ۶ سال می باشد. 

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه پیراگوا مسکو

هزینه تحصیل در دانشگاه پیراگوف به صورت سالانه و به روبل محاسبه می شود. شهریه پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه پیراگوا ۴۴۰ هزار روبل است که با احتساب هر روبل ۳۶۰ تومان می شود حدود ۱۶۰ میلیون تومان در سال. تحصیل پزشکی به انگلیسی پیراگوا نیز ۴۴۰ هزار روبل در سال است. 

آزمون ورودی دانشگاه پیراگوا مسکو

برای ورود به کورس اصلی دانشگاه پیراگوا ازمون ورودی برگزار می شود. ازمون ورودی دانشگاه پیراگف شامل دروس زیست شناسی و شیمی می باشد. 

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پیراگوف مسکو 2024

یکی دیگر از رشته های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در دانشگاه پیراگف رشته دندانپزشکی می باشد. تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پیراگف مسکو در سال ۵ سال می باشد. 

تحصیل دندانپزشکی به انگلیسی در دانشگاه پیراگوا مسکو

در دانشگاه پیراگف تحصیل دندانپزشکی فقط به زبان روسی ارائه می شود و امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه پیراگف وجود ندارد. 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پیراگوف مسکو

هزینه تحصیل در دانشگاه پیراگوا به صورت سالانه و به روبل محاسبه می شود. شهریه دندانپزشکی دانشگاه پیراگووا تفاوتی با رشته پزشکی این دانشگاه ندارد. شهریه دندانپزشکی این دانشگاه در سال ۴۴۰ هزار روبل می باشد.

تحصیل داروسازی دانشگاه پیراگووا مسکو 2024

در دانشگاه پیراگوا علاوه بر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ، امکان تحصیل در رشته داروسازی نیز وجود دارد. طول دوره تحصیل داروسازی در این دانشگاه ۵ سال می باش. 

در دانشگاه پیراگووا تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی وجود ندارد و فقط به زبان روسی می توان در داروسازی این دانشگاه تحصیل کرد.

ازمون داروسازی دانشگاه پیراگووا مسکو

آزمون ورودی دانشگاه پیرافگ برای رشته های پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی مشترک است. و شما با یک آزمون می توانید هر سه رشته را انتخاب کرده و بعد از قبولی طبق اولویت رشته مورد نظر را انتخاب کنید.

پادفک دانشگاه پیراگوا مسکو

دوره پادفک درواقع دورده آمادگی برای ورود به دانشگاه های روسیه می باشد. در دوره پادفک علاوه بر زبان روسی دروس مرتبط با رشته تحصیلی نیز آموزش داده می شود. پادفک دانشگاه پیراگف شامل دروس زبان روسی – زیست شناسی و شیمی می باشد. 

هزینه پادفک دانشگاه پیراگوا مسکو 

شهریه پادفک دانشگاه پیرافگ ۲۳۰ هزار روبل می باشد. طول دوره پادفک دانشگاه پیرافگ ۹ ماه می باشد. شهریه دوره پادفک این دانشگاه به صورت کامل در یک قسط پرداخت می شود. 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه

دانشگاه لومونسف مسکو – پزشکی و داروسازی

دانشگاه رودن مسکو – پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی

دانشگاه پیراگف مسکو – پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی

دانشگاه سماشکو مسکو – دندانپزشکی

دانشگاه ملی سن پترزبورگ – پزشکی و دندانپزشکی

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ – پزشکی و دندانپزشکی

دانشگاه فدرال کازان – پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی

دانشگاه نووسیبیرسک – پزشکی

دانشگاه تومسک

نحوه ثبت نام و گرفتن پذیرش از دانشگاه های روسیه

نحوه ثبت نام دانشگاه های روسیه به این صورت است که ابتدا باید تمام مدارک تحصیلی و هویتی شما به زبان روسی ترجمه و تایید شود و بعد از ثبت نام دعوتنامه برای شما ارسال می شود. با همراه داشتن وعوتنامه شما به سفارت روسیه در ایران مراجعه کرده و ویزای تحصیلی دریافت می کنید.

خدماتی که موسسات اعزام دانشجو انجام می دهند معمولا به این شرح است:

 • اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه
 • ارسال دعوتنامه تحصیلی
 • ترانسفر فرودگاهی
 • ثبت نام دانشگاه
 • ثبت نام خوابگاه
 • ثبت اداره پلیس
 • همراهی جهت آزمایشات پزشکی و بیمه
 • افتتاح حساب بانکی

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در شهرهای مختلف روسیه متفاوت است. برای هزینه زندگی نمی توان عدد دقیقی مشخص کرده چرا که نحوه زندگی و مخارج هر شخص با شخص دیگر مفاوت است . اگر زندگی متوسط یک دانشجو را در نظر بگیریم هزینه متوسط زندگی (خوراک – پوشاک – رفت و آمد – خوابگاه ) در شهرهای مختلف به شرح زیر است:

هزینه زندگی در مسکو بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه

هزینه زندگی در سن پترزبورگ بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار د ر ماه

هزینه زندگی در کازان بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه

هزینه زندگی در نووسیبیرسک بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه

مدرک بین المللی زبان روسی A2 چیست

در اخرین تغییرات در بخشنامه وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران در مورد کشور روسیه در سال ۲۰۲۱ -۲۰۲۲ گزینه ای اضافه شده است که سوالات زیادی را به همراه داشته است و آن هم ارائه مدرک زبان روسی سطح A2 است. به طور کلی سطح بندی مدارک بین المللی زبان روسی که به TORFLمعروف است به شرح زیر است.

ТРКИ

 • A1 سطح مقدماتی زبان روسی
 • A2 سطح پایه زبان روسی
 • B1 سطح یک زبان روسی
 • B2 سطح دو زبان روسی
 • C1 سطح سه زبان روسی
 • C2 سطح چهار زبان روسی

دوره پادفک که در اکثر دانشگاه ها به عنوان سطح امادگی پیش از ورود دانشگاه برای دانشجویان خارجی برگزار می شود تقریبا معادل B1 زبان روسی می باشد.

رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های روسیه

طبقه آخرین رتبه بندی جهانی QS 2021 دانشگاه های زیر به عنوان بهترین دانشگاه های روسیه در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

دانشگاه لومونسف مسکو رتبه ۷۴

دانشگاه ملی سن پترزبورگ رتبه ۲۲۵

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک رتبه ۲۲۸

دانشگاه دولتی تومسک رتبه ۲۵۰

انستیتو فیزیک مسکو رتبه ۲۸۱

دانشگاه باومان مسکو ۲۸۲

دانشگاه اقتصاد مسکو ۱۹۸

دانشگاه مهندسی فیزیک مسکو رتبه ۳۱۴

دانشگاه رودن مسکو رتبه ۳۲۶

دانشگاه فدرال اورال ۳۳۱

دانشگاه روابط بین الملل مسکو رتبه ۳۴۸

دانشگاه ایتمو سن پترزبورگ رتبه ۳۶۰

دانشگاه فدرال کازان رتبه ۳۷۰

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ رتبه ۴۰۱

دانشگاه ملی تحقیقاتی تومسک رتبه ۴۰۱

دانشگاه فنی مهندسی مسکو MISIS رتبه ۴۲۸

دانشگاه فدرال شرق دور رتبه ۴۹۳

بهترین شهر برای تحصیل در روسیه کدام است ؟

برای انتخاب بهترین شهر برای تحصیل در روسیه باید ببینیم که تعریف بهترین از نظر شما چیست. به طور مثال برای یک شخص بهترین شهر یعنی شهری که بیشترین امکانات رفاهی را داشته باشید. برای شخص دیگر بهترین شهر برای تحصیل در روسیه یعنی شهری که هزینه تحصیل و زندگی در آن ارزانتر از شهرهای دیگر باشید. برای شخص دیگر شاید بهترین یعنی شهری که بیشترین تعداد دانشگاه با رتبه جهانی بالا را داشته باشد.

اگر بخواهیم از نظر کیفیت زندگی و خدمات رفاهی و زیرساختی در نظر بگیریم طبیعتا بهترین شهر از نظر رفاهی شهر مسکو پایتخت روسیه است. از شهر مسکو به تهران هر هفته چندین پرواز مستقیم وجود دارد. سفارت و کنسولگری ایران در این شهر قرار دارد. و سیستم حمل و نقل عمومی کیفیت خوبی دارد. بعد از مسکو بهترین شهر برای زندگی شهر سن پترزبورگ روسیه است. از نکات منفی این شهر عدم وجود پرواز مستقیم در طول فصول سال و عدم حضور سفارت در این شهر است. اما در بقیه نکات نه تنها کیفیت هم سطح مسکو دارد که حتی در خیلی از موارد در جایگاه بالاتری نسبت به مسکو قرار دارد. سن پترزبورگ به پایتخت فرهنگی و علمی روسیه معروف است. و البته کیفت زندگی در شهرهای کوچکتر به مراتب پایین تر از مسکو و سن پترزبورگ است.

اما از نظر هزینه زندگی دقیقا بر عکس است. هزینه زندگی در شهرستانها کمتر از سن پترزبورگ و خیلی کمتر از مسکو است.

از نظر دانشگاه های معتبر هم بیشترین دانشگاه های معتبر روسیه در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ قرار دارد. البته همانطور که در لیست دانشگاه های معتبر روسیه مشاهده کردید در شهرهای کازان و نووسیبیرسک هم دانشگاه ها با رتبه جهانی بالا قرار دارد.

سوالات متداول در باره دانشگاه های پیراگف مسکو 

1️⃣ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه کدام اند ❓

طبق آخرین تغییر در سال 2024 دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت به شرح زیر است:

✅ دانشگاه لومونسف مسکو (پزشکی و داروسازی) – دانشگاه سماشکو (دندانپزشکی) – دانشگاه پیراگف (پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی) – دانشگاه ملی سن پترزبورگ (پزشکی و دندانپزشکی )- دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ (پزشکی و دندانپزشکی ) – دانشگاه نووسیبیرسک (پزشکی) – دانشگاه کازان (پزشکی – دندانپزشکی و داروسازی)

2️⃣ شهریه دانشگاه های روسیه به تومان چقدر است ❓

✅ شهریه دانشگاه های روسیه در هر دانشگاه و در هر رشته تحصیلی متفاوت است. نرخ شهریه معمولا به روبل محاسبه می شود . به طور میانگین شهریه پزشکی در دانشگاه های مورد تایید ایران بین ۳ تا ۶ هزار دلار در سال است. دقت داشته باشید که شهریه به سال اعلام می شود ( نه به ترم)

3️⃣ ایا تحصیل پزشکی به زبان انلگلیسی در روسیه مورد تایید ایران است  ❓

✅ طبق آخرین بخشنامه وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه وجود دارد. البته مشروط به این که دانشجو ابتدا زبان روسی اموزش ببیند و مدرک بین المللی زبان روسی a2 دریافت نماید.

4️⃣ ارزانترین شهر برای زندگی در روسیه کدام است ❓

✅ همانطور که در همه جای دنیا مرسوم است گرانترین شهر معمولا پایتخت هر کشور است که روسیه نیز از این قضیه مستثنی نیست. هزینه زندگی در شهرهای کوچک بسیار متفاوت از هزینه زندگی در مسکو است. بارز ترین اختلاف قیمت در هزینه ها مربوط به مسکن است که در مسکو تا چندین برابر ارزانتر از شهرهای کوچک است.

نظر شما در مورد این مطلب

اولین ستاره از سمت راست کمترین امتیاز و اخرین ستاره بالاترین امتیاز

میانگین امتیاز 5 / 5. 2907

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *